مقالات

عرضه بهترین کپسول آتش نشانی به قیمت ارزان در تهران

بهترین کپسول آتش نشانی

 

امروزه با بروز حوادث غیرمترقبه و ناگوار، وجود وسایل ایمنی اولیه به منظور اطفاء حریق کاری عاقلانه و ضروری می باشد. از متداول ترین  تجهیزات آتش نشانی که وجود آن در هر ساختمان و مکانی ضروری می باشد، کپسول آتش نشانی است. این کپسول ها تا حدودی مهار کننده آتش بوده و از آسیب های ناشی از آتش سوزی و خسارت های وارد شده بر جان و مال افراد می‌کاهد. مجموعه ما با عرضه بهترین کپسول آتش نشانی و فروش آن با قیمتی بسیار مناسب و به صورت کاملا آنلاین، در خدمت شماست.

 

انواع کپسول آتش نشانی

کپسول‌های آتش‌نشانی، مخزن استوانه ای شکل هستند که هنگام آتش‌سوزی در دسترس بوده و به‌سرعت به کمک می‌آیند و تا حدودی می‌توانند از گسترش آتش جلوگیری کنند. این کپسول‌ها در پنج دسته کلی طبقه‌بندی می‌شوند، که در زیر به انواع آن‌ها خواهیم پرداخت:

 • کپسول آتش‌نشانیCO2: این کپسول که از متداول‌ترین نوع کپسول می‌باشد از گاز CO2 پرفشار پر شده‌است و در مکان‌هایی که احتمال وقوع آتش سوزی های الکترونیکی و تجهیزات برقی وجود دارد، مورد استفاده قرار می گیرد. پرتاب گاز آن حدود 2 تا 4 متر می باشد، بنابراین بهتر است که در هنگام استفاده، نزدیک به آتش گرفته شود. حدود 16 ثانیه طول می‌کشد که به‌طور کامل تخلیه شود. در آتش‌سوزی‌های مربوط به مایعات، جامدات و گازها از این کپسول می‌توان استفاده کرد در واقع در آتش‌سوزی‌های گروه B  و C
 • کپسول آتش‌نشانی آبی: ترکیبات این کپسول، آب و گاز است و در واقع مواد تشکیل‌دهنده اصلی آن آب بوده و از گاز برای ایجاد فشار در کپسول استفاده می شود. این گاز در داخل یک مخزن جداگانه‌ای قرار داده شده است. این نوع خاموش‌کننده غیرقابل‌کنترل بوده و با یک‌ بار استفاده مخزن کاملاً خالی می‌شود و امکان استفاده مجدد از آن وجود ندارد. تخلیه کامل آن حدود چند ثانیه طول می‌کشد و برای آتش‌سوزی‌های غیر برقی، غیرروغنی و آتش‌سوزی‌های فرش، الیاف، پارچه، کاغذ و چوب قابل استفاده می باشد.

انواع کپسول آتش نشانی

 • کپسول آتش‌نشانی فوم: برای اطفاء حریق مایعات مورد استفاده قرار می‌گیرد. زمانی که در مایعات آتش‌سوزی رخ می‌دهد، فوم مانند پوششی بر سطح مایعات می‌نشیند و از رسیدن اکسیژن به آتش جلوگیری می‌کند.
 • کپسول آتش‌نشانی پودری: در این نوع کپسول از ترکیب پودر و گاز استفاده شده است. این نوع کپسول برای همه گروه حریق مورد استفاده قرار می‌گیرد. بیشترین کاربرد این کپسول ها خاموش کردن حریق مایعات و فلزات بوده و در آتش‌سوزی‌های مایعات با وسعت زیاد، این کپسول بسیار کارساز و موثر می‌باشد.
 • کپسول آتش‌نشانی بیوورسال: این کپسول دارای ویژگی‌هایی است که برای از بین بردن حریق مربوط به مایعات و جامدات مورد استفاده قرار می‌گیرد. این نوع کپسول دارای ویژگی منحصربه‌فرد زیر می‌باشد:
 • عدم خوردگی سطوح
 • عدم بازگشت آتش و شعله
 • دوستدار محیط‌زیست
 • توانایی بالا در خاموش کردن آتش سوزی های بزرگ و حجیم
 • غیرفعال کردن هر چهار عنصر اصلی انتشار حریق یعنی اکسیژن، حرارت، سوخت و زنجیره آتش

معرفی برندهای معتبر کپسول های آتش نشانی

با توجه به توضیحاتی که در مورد کپسول آتش‌نشانی، کاربرد و انواع آن گفته شد، چنانچه قصد خرید آن را دارید، توجه به برخی از نکات خرید شما را آگاهانه‌تر می کند. برندهای مختلف از کپسول های آتش نشانی در بازار موجود می‌باشد. در این بخش به معرفی بهترین برندهای مورد تایید سازمان آتش‌نشانی پرداخته می شود. برای آن که یک کپسول، بهترین کپسول آتش نشانی باشد، باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • کپسول آتش‌نشانی باید کیفیت بالایی داشته و از مواد و پودرهای مرغوب در پر کردن آن استفاده شود.
 • در کپسول آتش‌نشانی، رعایت ترکیب و تناسب بین پودر و هوا نیز بسیار حائز اهمیت است.
 • کپسول اطفاء حریق باید مورد تایید سازمان آتش‌نشانی باشد. خیلی از برندهای مطرح و برگزیده در وب سایت سازمان آتش نشانی معرفی شده اند.
 • استفاده از سیلندرهای باکیفیت ایرانی در ساخت کپسول اهمیت زیادی دارد.

بهترین کپسول آتش نشانی

 

بهترین برندهای کپسول آتش نشانی

هر یک از برندهای معتبر و مطرح ایرانی که در زمینه تولید کپسول آتش‌نشانی فعالیت دارند، در تولید برخی از انواع کپسول پیشتاز هستند که در ادامه توضیح خواهیم داد. از برندهای مطرح در زمینه تولید بهترین کپسول آتش نشانی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کپسول بایا سیلندر: این کپسول جزو یکی از برندهای بسیار معتبر در تولید کپسول آتش‌نشانی است و تأییدیه‌های لازم را از سازمان آتش‌نشانی دریافت کرده‌است که بهترین کپسول آتش نشانی آب و گاز، CO2 و پودر و گاز را تولید و به بازار عرضه کرده است.
 • کپسول روناک گاز خزر: این برند از سال 1382 تا کنون فعالیت بسیار گسترده‌ای در زمینه تولید انواع کپسول آتش‌نشانی داشته و توانسته‌است جزو بهترین برندهای معتبر و شناخته‌شده در کشور ‌باشد.
 • کپسول خزر سیلندر: این برند نیز یکی از برندهای شناخته‌شده و بسیار مطرح در زمینه تولید بهترین کپسول آتش نشانی بوده که توانسته‌است از سال 1387 تاکنون فعالیت خود را به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و مطابق با استانداردهای ایران در اختیار خریداران قرار دهد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *